Замовлення доріжки за телефоном : (068) 144-28-55, 066 68 24 330, (0342) 71-12-04

Прості рекомендації для гравців, які грають вперше.

Перед тим як вийти на доріжку, Вам необхідно змінити взуття за стійкою операторів боулінгу - Вам видадуть спеціальні туфлі, які оберігають доріжку від пошкоджень і краще ковзають. Також видаються гігієнічні шкарпетки - вартість послуги 5грн. з гравця.

Ніякої спеціальної форми не вимагається. Одягайтеся так, щоб відчувати себе комфортно та зручно.

Для хорошої гри Вам необхідно вибрати відповідні кулі. Кулі мають різну вагу для дітей і підлітків, для чоловіків і жінок. Вага кулі зазначений у фунтах (1 фунт = 0,454 кг). Для дітей і підлітків підходять кулі 6 - 9 фунтів, жінкам рекомендують кулі від 10 до 12 фунтів, чоловікам від 12 до 16.

Зазвичай підбирають досить важкі кулі, такі кулі легше контролювати при кидку.

Діаметр отворів кулі повинен відповідати розмірам пальців гравця, вони не повинні бути занадто вільними або тісними.

Кулю з трьома отворами тримають середніми і великим пальцями. Середні пальці повинні входити в отвори до другої фаланги, а великий палець - повністю. Решта пальці повинні зручно охоплювати вверх кулі, і долоня повинна перебувати у вільному контакті з поверхнею кулі.

Ви можете виконувати кидок як Вам завгодно: з місця, з одного кроку, з двох, трьох, чотирьох або п'яти кроків. Основною вважається техніка кидка з чотирьох кроків - саме за цей час найбільш природньо завершити маятниковий рух рукою для виконання кидка.

Спробуйте виробити свій стиль. Кожен гравець у процесі гри виробляє свій власний авторський стиль. Знайдіть свій кидок. На доріжці є позначки. Визначте "свою" мітку і намагайтеся, щоб куля після кидка проходила саме по ній.

А тепер докладніше....

Отож боулінг "Панорама-Клубу" представляє собою саму поширену та популярну північно-американську модель гри. Боулінг з десятьма кеглями - змагальний вид спорту, в якому гравець ("боулер") котить кулю по дерев'яній або "синтетичної" (поліуретанової) доріжці, з метою набору очок збиваючи якомога більше кегель.

Має 41.5-дюймів (105 см) в ширину, 60-футів (18 м) в довжину доріжка обмежена з боків "жолобами" - напівкруглими каналами. . На початку доріжки, найближчій до гравця, знаходиться "лінія фолу". Якщо яка-небудь частина тіла гравця стосується доріжки за цією лінією після того, як куля покотилася, це називають "фолом", і всі кеглі, збиті в процесі цього кидка, не враховуються - гравцеві дозволяють кинути кулю в нову " стійку "з десяти кегель, якщо він фолив на першому кидку фрейму. За лінією фолу - "підхід", що становить близько 15 футів (до 5 м) в довжину, де зазвичай розбігаються, збільшуючи швидкість кулі перед кидком. У 60 футах (18 м) від лінії фолу, в кінці доріжки, знаходиться майданчик розміром 24-фути (7 м) на 41.5-дюйма (105 см) з надійного і ударостійкого матеріалу, названого "кеглевой платформою", де знаходиться стійка для кегель .

Гравцеві надається десять фреймів для збивання кегель, кожен фрейм складається з двох кидків. Десятий фрейм може складатися з трьох кидків: бонусний кидок йде після страйку або спеа у десятому фреймі (інодін так-званий "Одинадцятий" і "дванадцятий" фрейм) і використовується тільки для підрахунку очок десяти фреймів. Боулінг має унікальну систему оцінок, яка, як відомо, заплутує новачків, які намагаються в процесі гри збити найбільша кількість "мішеней" (страйки і спеа). Підрахунок очок в боулінгу непередбачуваний: якщо боулер зіб'є 9 кегель , але пропустить спеа в кожному фреймі, він буде мати 90 очок; якби той же самий боулер використовував всі спеа і збив10 кегель в заохочувальну кидку, його рахунок становив би190 очок. Якщо він зіб'є всі десять кегель в кожному страйку, включаючи заохочувальні кидки у десятому фреймі, він матиме шанс провести "досконалу гру" - його рахунок складе 300 очок.

Якщо на доріжці грає більше одного гравця, вони чергуються поки всі гравці не закінчать фрейм. Тоді гра продовжується з наступним фреймом. Заключний або десятий фрейм гри може включати три кидки.

Десять кегель автоматично встановлюються машиною в чотири ряди, формують рівносторонній трикутник, кожна сторона якого складається з чотирьох кегель (Піфагорійський тетрактис). Чотири кеглі знаходяться в задньому ряду, далі - ряд з трьох, після - з двох кегель, і нарешті попереду, посередині доріжки знаходиться одна кегля. Кеглі пронумеровані від одного до десяти, починаючи з 1, що стоїть попереду, і закінчуючи 10, що знаходиться в задньому ряду справа. Це служить для полегшення комунікації; можна сказати, що 4 і 7 кеглі не збиті. Відстань між сусідніми кеглями - 12 дюймів (30 см) від центру до центру кеглі. Через інтервал між кеглями та розмір кулі (приблизно 8.6 дюймів (22 см) в діаметрі), неможливо нанести удар по всіх кегля одночасно. Тому, потрібна тактика удару, яка привела б до ланцюгової реакції серед кегель. При ідеальному ударі для правші, куля зіб'є тільки 1, 3, 5 і 9 кеглі. (Для лівші - 1, 2, 5 і 8 кеглі).

Для підрахунку кегля повинна бути збита, або відсунута на 2 розміри кеглі.

Існує взагалі два первинних стилі переміщення кулі по доріжці. Новачки найчастіше котять кулю прямо, в зону між 1-3 кеглями для боулерів-правшів або в зону між 1-2 кеглями для боулерів, які кидають лівою рукою.. Більш досвідчені гравці зазвичай котять кулю по кривій, змушуючи її рухатися спочатку прямо,а потім підкрутом повертатись в зону. Щоб сформувати криволінійну траєкторію, гравець повинен відпустити кулю спочатку з великого пальця, потім з середнього і безіменного (майже одночасно). Це надає боулінговій кулі обертання, необхідного для переміщення по кривій. Якщо гравець - правша, ідеальна позиція великого пальця після того, як куля кинута - "10 годин". Це означає, що великий палець знаходиться в позиції стрілки годинника, що показує 10. Відповідна позиція для гравців-лівш - 2 години. Звичайно існують незліченні відмінності в стилі і методиках кидка, і позиція великого пальця у різних людей може бути різною. Лабораторні дослідження показали, що ідеальний кидок - в результаті якого куля входить в зону під кутом 6 градусів відносно поля доріжки.

Зазвичай гравці в боулінг використовують чотири або п'ять кроків підходу, що починаються в 8 - 16 футах (від 2.4 до 4.8 м) від лінії фолу. Деякі дуже молоді або фізично слабкі гравці можуть використовувати обидві руки, щоб розгойдати кулю між ніг у напрямку вперед-назад перед кидком. Цей стиль передбачає розташування гравця біля лінії фолу, і називається "стилем бабусі". Інший метод для боулеров-новачків - "стрибкоподібний шлях", що виконується за допомогою штовхання кулі двома руками від грудей у напрямку до кеглів. Ця методика застосовується слабкими гравцями, але рідко використовується.

В "Панорама-Клубі" використовують маркування і стрілки на доріжці і точці підходу, що полегшують потрапляння в зону з метою вибиття страйка або спеа. Зосередження на цих позначеннях допомагає подолати страх попадання в жолоб і дозволяє точніше виконати кидок.