Замовлення доріжки за телефоном : (068) 144-28-55, 066 68 24 330, (0342) 71-12-04

Правила гри

Одна партія складається з 10 фреймів (підходів). У кожному підході у гравця є два кидки. Якщо гравець збиває всі 10 кеглів першим кидком, такий кидок називається страйк (англ. strike - удар) і позначається «Х». Якщо гравець збиває всі 10 кеглів за два кидки, такий кидок називається спеа (англ. spare - запасний, розподілений) і позначається «/». Якщо в результаті першого кидка залишаються опозитні кеглі(розташовані одна напроти одної в одній паралелі), наприклад кутові 7 і 10, такий кидок називається спліт (англ. split - розколотий). Якщо після двох кидків залишаються незбиті кеглі, такий фрейм називається «відкритим».

Якщо у фреймі страйк, сума очок за цей фрейм буде дорівнює кількості збитих кеглів в цьому фреймі (10 кеглів) плюс кількість фактично збитих кеглів за два наступних кидка (в одному або двох фреймах, залежно від того, чи був страйк в наступному кидку) . Якщо у фреймі збитий спеа, то сума очок буде дорівнює кількості збитих кеглів в цьому фреймі (10 кеглів) плюс кількість фактично збитих кеглів за перший кидок в наступному підході. Якщо фрейм залишився відкритим, то сума очок буде дорівнює кількості збитих кеглів в цьому фреймі.

Оскільки кількість очок у фреймі, у разі страйку і спеа, залежить не тільки від кидків в цьому фреймі, а й від наступних кидків, особливий статус отримує останній, 10-й, фрейм. Якщо у десятому фреймі першим кидком вибивається страйк, гравець може зробити ще два кидки в цьому ж кадрі. Якщо у десятому фреймі вдається спеа, гравець може зробити ще один кидок. Слід зазначити, що до спеа і страйку в 10-м фреймі, природно, не застосовуються зазначені вище правила.. Якщо за два перші кидка у десятому фреймі залишаються незбиті кеглі - фрейм виходить відкритим, гра закінчується.

Таким чином, максимальна кількість очок в одній грі - 300, оскільки максимально в кожному фреймі можна заробити 30 очок (10 очок за страйк в цьому фреймі плюс 20 очок за страйки в наступних двох кидках). У професійних (кращих гравців) середня кількість очок, набраних за гру, зазвичай не нижче 200.

Два поспіль страйка називаються «дабл» (англ. double - подвійний), три - «терки» (англ. turkey - індичка), чотири - «хембоун» (англ. hambone - окіст).

Боулінг це гра! Але для когось вона може означати більше ніж гра, це може бути стилем життя, захопленням на все життя, взагалі кажучи невід'ємною частиною вашого повсякденного життя.